zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

21.02.2008
Obecné
Krátce - různé

Hospodaření v městských lesích loni vyneslo městu Aš 2,86 milionu korun. „Část zisku použijeme na pěstební činnost v lesích, část na údržbu městské zeleně,“ informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Hospodářský výsledek významně ovlivnila lednová kalamita, po níž lesníci zpracovali 11 690 metrů krychlových dřevní hmoty. Aš vlastní 662 hektarů lesa v Aši a jejím okolí, z toho také 20 hektarů ve Spolkové republice Německo.

Doplnění technologie úpravny vody v Plavu, rekonstrukce technologie čerpací stanice Hlavatce na Českobudějovicku či rekonstrukce čerpací stanice Těšovice na Prachaticku - to jsou jen některé z hlavních investičních akcí Jihočeského vodárenského svazu, které pro letošek schválila jeho dozorčí rada. Jihočeská vodárenská soustava zásobuje pitnou vodou na 390 tisíc Jihočechů.
"Všechny investice se projeví v kvalitě vody. V předloňském a loňském roce jsme sanovali poměrně dlouhé potrubí mezi vodojemy Zlukov a Zdova směrem na Milevsko, kde druhotné zaželeznění vody se nyní nenásobí," prozradil ředitel vodárenského svazu Antonín Princ.

Britské sdružení výrobců balené vody (BWIO) připravuje reklamní kampaň, jež by měla být odpovědí na současnou vlnu tamního ekologického odporu proti tomuto druhu zboží. Kampaň, kterou BWIO chystá na léto tohoto roku, má zákazníkům poskytnout informace o balené vodě a propagovat její výhody. Výrobci touto iniciativou chtějí dokázat, že se recyklací lahví a dalšími prostředky snaží pomoci snížení dopadu jejich průmyslu na životní prostředí.

Obyvatelé ostravského obvodu Radvanice a Bartovice vyzvali krajský úřad, aby přezkoumal povolení, která vydal pro provoz společnosti ArcelorMittal Ostrava. Lidé z této městské části se domnívají, že povolení vydaná pro firmu v Česku nezohledňují katastrofální stav znečištění ovzduší v obvodu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí