zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž o barevné přírodě vítá jaro

26.02.2008
Příroda
Soutěž o barevné přírodě vítá jaro
Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník ve spolupráci s Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim a Domem dětí a mládeže Benešov pořádají již tradičně k nadcházejícímu Dni Země 2008 soutěž na téma „Barevná příroda“. Soutěž, která má literární a výtvarnou část, je určena pro žáky a studenty ze základních a středních škol okresu Benešov.

Soutěží se tužkou i štětcem
Literární část soutěže je letos vyhlašována již po patnácté, výtvarná část dosahuje dokonce již 18.ročníku. Letošní soutěž nese téma „Barevná příroda“. Svá díla děti za pomoci učitelů zasílají do Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim, kde je v dubnu vyhodnotí odborná porota. Nejlepší práce v jednotlivých kategoriích jsou vyhodnoceny a autoři odměněni věcnými cenami.

Kolik je v přírodě barev
Letošní téma je inspirací pro malé i velké školáky pro ztvárnění barevné přírody Podblanicka. Děti tak mohou ztvárnit rozkvetlé louky, zahrady s ovocem nebo luční stráně s jahodami. V soutěži se objevují i temnější barvy přírody - např. černé skládky.

Přijďte na výstavu
Soutěžní práce budou k vidění na výstavě v Domě dětí a mládeže v Benešově. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží ve středu 23.4.2008 ve 13.hod. Výstava následně potrvá do 6.5.2008. Cílem soutěže je propagace ochrany přírody na okrese Benešov a podpora uměleckého projevu dětí.

Ing. Mgr. Martin Klaudys
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí