zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Wanemi CZ vybuduje v Zábřehu ekologickou papírnu

10.03.2008
EIA
Wanemi CZ vybuduje v Zábřehu ekologickou papírnu
PRAHA (WR) – Projekt společnosti Wanemi CZ, která v zábřežské průmyslové zóně připravuje výstavbu ekologické papírny s vlastním energetickým zdrojem za šest miliard korun, dostal zelenou od Ministerstva životního prostředí. Vládní úřad Martina Bursíka vydal firmě souhlasné stanovisko ke studii EIA, která posuzuje, jaký vliv má stavba na životní prostředí. Ministerstvo tak dalo jasnou odpověď odpůrcům stavby, kteří projektu vytýkali, že lidem v Zábřehu a okolí zhorší podmínky k životu.

"Souhlasné stanovisko státu jsme očekávali, protože filozofie našeho záměru je založena na vstřícnosti k životnímu prostředí i lidem. V průběhu přípravy studie EIA jsme také některé podnětné připomínky oponentů zahrnuli do projektu, abychom obyvatelům vyšli vstříc," komentoval krok ministerstva předseda představenstva společnosti Wanemi Aleš Žák. "Všechny předepsané limity jak ČR, tak EU budeme splňovat, drtivou většinu z nich s velikou rezervou," vysvětlil.

Oponenti firmě vytýkali, že provoz továrny zatíží okolí například nadměrným hlukem, znečištěním vody a vzduchu či zvýšením dopravního zatížení. Studie EIA však zjistila, že občané nemusejí mít z papírny obavy, protože všechny zátěže zůstávají hluboko pod státem stanovenými limity.
 
Vydavatel: WEBReporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Barbora Štanglová
Telefon: 420224800977
e-mail: stanglova@webreporter.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí