zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

"Život začíná – těžba končí" je mottem originální reklamní kampaně na Ústecku

12.03.2008
Geologie
 Život začíná – těžba končí  je mottem originální reklamní kampaně na Ústecku

 

Reklamní billboard proti rozšiřování těžby uhlí

Reklamní billboard proti rozšiřování těžby uhlí

Ústí nad Labem, Česká republika — S mottem "Život začíná – těžba končí" ekologické a občanské organizace odstartovaly novou, originální reklamní kampaň v Ústeckém kraji.

Desítky reklamních ploch ve velkých městech Ústecka budou celý březen politikům připomínat, že místní lidé chtějí zachovat ochranu obcí před rozšiřováním uhelných dolů a že útlum těžby přinese život a ekonomickou prosperitu.

Zároveň místním lidem nabídnou možnost se na krajské politické strany přímo obrátit z webových stránek www.zitnebotezit.cz .

Hnutí DUHA, litvínovská organizace Kořeny a Greenpeace hodlají z rozvoje kraje bez povrchových dolů udělat jedno z hlavních témat podzimních voleb. Prvním výkopem je právě zahájená reklamní kampaň.

Reklamní plochy tří organizací budou stát v Ústí nad Labem, Mostě, Teplicích, Chomutově, Děčíně, Kadani, Litvínově a Klášterci nad Ohří.

Příští krajské zastupitelstvo bude rozhodovat o takzvaných zásadách územního rozvoje. Současní zastupitelé už schválili, že v nich počítají s potvrzením územních limitů těžby, které chrání zbývající obce v Podkrušnohoří, a nová reprezentace by to podle ekologických organizací měla potvrdit. Kraj by podle nic měl rovněž navrhnout, aby vláda rozhodla o odpisu zásobu uhlí pod Horním Jiřetínem a Černicemi.

Podle Hnutí DUHA, Kořenů a Greenpeace postupný, do několika desetiletí rozplánovaný útlum uhelných dolů oživí ekonomiku Ústeckého kraje. Připomněly přitom, že projekty v Ústeckém kraji, kterým agentura CzechInvest během minulých osmi let udělila investiční pobídky, vytvořily přes 16 000 pracovních míst. (Jediná průmyslová zóna Triangl na pomezí mosteckého, chomutovského a lounského okresu vytvoří 4000 pracovních míst). Celá Mostecká uhelná společnost – včetně obou jejích dolů – dohromady zaměstnává 4500 lidí.

Nové investice se často zaměřují na high-tech odvětví, která pomohou snížit spotřebu energie z fosilních paliv: například Kyocera v kadaňské průmyslové zóně zaměstná 300 lidí při výrobě panelů k výrobě solární elektřiny.

ZDROJ: Greenpeace

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí