zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetínští vodáci a vodníci odemknou Bečvu

22.03.2008
Voda
Vsetínští vodáci a vodníci odemknou Bečvu

Vsetín: První jarní sobota se blíží a s ní i tradiční odemykání řeky Bečvy. Už podvanácté se o to postarají místní vodáci spolu s vodníkem Bečvochem a vílami Bečvankami. Vodáky i veřejností oblíbená akce se uskuteční 22. března v deset hodin u vsetínských městských lázní a ani letos na ní nebude chybět bývalý vsetínský starosta Jiří Čunek.
Slavnostní ceremoniál proběhne v podobném duchu jako v předcházejících letech. „Bečvu nejprve symbolicky uzamkneme a pak jí slavnostně odemkneme. Po úlitbě vodním bohům se vydáme na vodní pouť,“ přiblížil již tradiční program vedoucí vodáckého oddílu TJ Slovan Vsetín Jaromír Česnek. Možná se ale diváci přeci jen dočkají něčeho výjimečného. „Dělali jsme si legraci, že tentokrát zinscenujeme druhý díl filmu Jak utopit doktora Mráčka a nazveme jej Jak utopit senátora Čunka,“ vtipkuje Česnek.
Zda vodáci doplují až na Bystřičku, kde je naplánován cíl, nebo pouze do Jablůnky, záleží na počasí. Akce je otevřená i pro další zájemce. Ti si mohou zapůjčit vodácký materiál, a to od 8 do 9 hodin v půjčovně vodáckých potřeb na Smetanově ulici.
Zdroj:Eva Stejskalová

http://vsetin-info.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí