zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Horní Slavkov má novou čistírnu odpadních vod

31.03.2008
Voda
Horní Slavkov má novou čistírnu odpadních vod

Horním Slavkově byl za účasti hejtmana Karlovarského kraje slavnostně zahájen provoz nové čistírny odpadních vod. Zařízení vybudované v rámci Karlovarského regionálního vodohospodářského projektu zajistí do budoucna bezproblémové čištění odpadních vod pro přibližně 6 000 obyvatel města. Stavbu v hodnotě 1,5 milionu eur provedlo sdružení dodavatelů pod vedením společnosti Skanska v období od června 2006 do října 2007, investorem bylo Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech.

"Město Horní Slavkov vstoupilo do našeho sdružení v roce 2000. Po vybudování nového přivaděče v roce 2006 se zde vyřešily problémy s kvalitou pitné vody, nyní došlo i na oblast čištění odpadních vod," uvedl předseda Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech Jaroslav Vojta.

"Původní čistírna, která likvidovala odpadní vody města Horní Slavkov, nikdy nevyhovovala kapacitně ani technologicky. Bylo tedy rozhodnuto vybudovat za 40 miliónů korun ve městě novou čistírnu, a to v rámci rozsáhlého projektu vodohospodářských investic v Karlovarském kraji, jehož náklady přesáhly 300 milionů korun a který je podporován dotací z Fondu soudržnosti EU," vysvětlil Antonín Jágl, ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary.

Nová čistírna byla postavena na pozemku města pod původní čistírnou, protože vzhledem k technickému stavu objektů, velikosti plochy pro výstavbu a také s ohledem na zajištění provozu po dobu stavby nebylo možné využít již fungující objekty.

"Čistírna je mechanicko-biologická, se dvěma polyfunkčními nádržemi s přerušovaným provozem a podzemní vyrovnávací nádrží pro zajištění rovnoměrného odtoku vyčištěné vody do potoka Stoky. Veškerá její zařízení jsou řízena programovatelným automatem a data z čistírny jsou přenášena na centrální dispečink v Karlových Varech. V současné době je čistírna ve zkušebním provozu," dodal Antonín Jágl.

Karlovarský regionální projekt, dokončený v prosinci 2007, zahrnoval kromě nové čistírny v Horním Slavkově i dalších pět investičních akcí ve městech Karlovy Vary, Ostrov, Jáchymov, Nová Role a Chodov, v rámci kterých byly modernizovány a dostavěny některé čistírny odpadních vod a došlo k rekonstrukci a rozšíření kanalizačních sítí.

Základní údaje:

Název: Čistírna odpadních vod Horní Slavkov
Vlastník čistírny: Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech
Hlavní projektant: KV Engineering spol. s r.o., Karlovy Vary
Dodavatel stavby: Sdružení Čistá Ohře - Skanska CZ, a.s. a Stavby silnic a železnic, a.s.
Stavební část: Vodohospodářské stavby Teplice, s.r.o.
Technologická část: Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, a.s.
Doba výstavby: 1. 6. 2006 - 31.10. 2007
Celková cena: 1570 tisíc eur vč. DPH

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí