zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická daň na notebooky v EU

01.04.2008
Obecné
Ekologická daň na notebooky v EU

Podle nejnovějšího výzkumu, který si údajně nechal vypracovat parlament EU, se ukázalo, že notebooky v globále mohou zvyšovat spotřebu energie. Někteří zákonodárci EU proto začali zpracovávat nový návrh zákona, který uvalí ekologické daně na notebooky.

Notebook sice zpravidla spotřebuje měně energie než běžný počítač, ale výše zmíněný výzkum ukázal, že lidé s notebooky mnohem vice cestují, a proto ve výsledku spotřebují mnohem více energie (spotřebují více paliva nutného pro cestování), než kdyby používali stolní počítače. Občan EU, který bude notebook používat jen doma nebo v práci (firma), nebude muset daň platit. Naopak lidé cestující se svým notebookem, budou povinni se k této dani registrovat.

Registraci k ekologické dani za notebook (podobně jako povinné ručení, nebo dechovou zkoušku na alkohol) pak bude moci sledovat policie při namátkových dopravních kontrolách u lidí, kteří povezou ve voze notebook. Kontroly budou pravděpodobně probíhat především na letištích při odbavování cestujících.

Také vám to připadá jako neuvěřitelně uvěřitelná šílenost? Pošlete odkaz na tento článek svým přátelům a kolegům a zkuste je také nachytat na náš aprílový žertík :).

http://notebook.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí