zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lkáňští třídí odpad, platí paušál 250 korun

04.04.2008
Odpady
Lkáňští třídí odpad, platí paušál 250 korun

Lkáň - Obyvatelé Lkáně i letos ušetří. Paušál za komunální odpad zde totiž od roku 2006 spadl ze 400 na 250 korun na osobu. Děti do 15 let jsou poplatků zproštěny. Podle starosty Pavla Foriše šetří peněženky lidí jediné: třídit odpad.

„Podařilo se nám lidi přesvědčit, že pokud budou komunální odpad třídit, poplatky jim snížíme. To je podle mě jediná motivace, jak šetřit peníze lidí, obecní peníze i životní prostředí,“ říká Pavel Foriš.

V roce 2006 zaplatili Lkáňští za odpady 400 korun, vloni to bylo už 270 a letos zaplatí 250 korun na osobu. „Zhruba před šesti lety jsme měli v obci jen čtyři kontejnery na tříděný odpad, letos jich máme devět,“ zdůrazňuje starosta. „Vloni se nám tak do obecní pokladny za tříděný odpad vrátilo 27 500 korun. Tuto částku jsme pak vydělili počtem obyvatel a o to se jim poplatky na letošní rok zase snížily,“ říká starosta.

Jak uvedl, s černými skládkami Lkáň problém nemá: „Úklid s přistavením velkoobjemových kontejnerů provádíme dvakrát do roka. Ten nejbližší nás čeká v květnu. Pro občany bude zdarma, obec za jeden vůz zaplatí devět tisíc korun.“

„Novinkou teď pro nás je, že se Lkáň ve třídění odpadu umístila mezi deseti nejlepšími obcemi Ústeckého kraje. Slavnostní vyhodnocení s vyhlášením výsledků proběhne příští týden,“ dodal.

 Litoměřický deník 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí