zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Den Země začíná již 5. ročník výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj

24.04.2008
Voda
Na Den Země začíná již 5. ročník výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj

Mezinárodní výtvarná soutěž pro děti a mládež s názvem Mladí tvůrci pro Dunaj, která se letos u nás pořádá již popáté,  je určena pro děti a mládež z mateřských, základních, středních škol i ze speciálních  ústavů a zařízení. Hlavním vyhlašovatelem je  Ministerstvo životního prostředí, spoluvyhlašovateli  Ministerstvo zemědělství a státní podnik Povodí Moravy, čeští zástupci v Mezinárodní komisi pro ochranu Dunaje (MKOD). Organizátorem soutěže v České republice je občanské sdružení Unie pro řeku Moravu. Tématem soutěže v letošním roce je využití řek v povodí Dunaje.

Soutěže se mohou účastnit tříčlenné týmy žáků či studentů mateřských, základních a středních škol nebo jiných vzdělávacích zařízení, kteří trvale žijí v povodí řeky Dunaje (patří sem Morava, vlévající se do Dunaje, a její přítoky), případně navštíví v soutěžním období některou z řek povodí Dunaje a vytvoří zde prostorové výtvarné dílo inspirované řekou, její faunou a jejím bezprostředním okolím, např.  plastiky, mozaiky nebo koláže z přírodního materiálu jako jsou kameny, oblázky, hlína, naplavené dřevo, rákos, suché trávy a květiny aj.

Fotografii práce je třeba zaslat na adresu organizátora do 13. června 2008.. Na základě došlých fotografií vybere komise, složená ze zástupců vyhlašovatelů a organizátorů, do termínu Dne Dunaje (29. června) nejzdařilejší práce, stanoví národního vítěze a pořadí na dalších místech k udělení věcných cen.

Vítězná soutěžní práce bude odeslána do mezinárodní soutěže, kde budou zastoupeny všechny státy na jejichž území zasahuje povodí Dunaje. Vítězové českého kola se spolu s vítězi z ostatních podunajských zemí za odměnu zúčastní společného dvoudenního výletu do některého města v povodí Dunaje. V České republice bude uděleno 15 věcných cen, včetně hlavní ceny které budou  předány v rámci 33. mezinárodní soutěže filmů s tématikou životního prostředí,

TSTTT, která proběhne od 24. do 30. listopadu 2008 v Uherském Hradišti.

Další informace:

http://www.danubeday.org

http://www.uprm.cz

http://www.icpdr.org

Kontakt na organizátora soutěže:

Unie pro řeku Moravu, Panská 9,  602 00 Brno

e-mail: unie.rekamorava@ecn.cz

Další kontakty:

Lukáš Krejčí, Unie pro řeku Moravu, tel.: 545 210 394, krejcilukas@atlas.cz

Doubravka Nedvědová, odbor ochrany vod MŽP,  Doubravka_Nedvedova@env.cz

Marta Nováková, oddělení propagace MŽP,  Marta_Novakova@env.cz_
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí