zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Videokonference o odpadech

12.05.2008
Odpady
Videokonference o odpadech

PARDUBICE - Dnes diskutovali úředníci a odborníci na životní prostředí z téměř všech českých a moravských krajů na téma „Plnění programu odpadového hospodářství s důrazem na využití komunálních odpadů“ a přitom nemuseli opustit svá pracoviště. Konference se totiž uskutečnila prostřednictvím video systému, do kterého je zapojen i Pardubický kraj.

    


„Moravskoslezský kraj, který konferenci pořádal, nás seznámil se svým projektem energetického využití odpadů a žádal o výměnu zkušeností a také naši podporu. V diskuzi jsem připomněl náš projekt – EVO Pardubice. Ostatní kraje jej  podpořily,“ řekl radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí a dodal: „Závěr videokonference je takový – všechny kraje požadují změnu závazných ukazatelů Plánu odpadového hospodářství ČR a podmínky čerpání z Operačního programu Životní prostředí. Tento závěr přednesu  v závěru května i na Komisi pro životního prostředí Asociace krajů ČR.“


Na vybudování videokonferenčního systému se dohodla Rada Asociace krajů ČR, a to už v březnu 2007, kdy koordinátorem projektu určila Moravskoslezský kraj. Ten je provozovatelem centrálního videoserveru, na jehož provoz přispívají kraje rovným dílem. V podmínkách Pardubického kraje byl tento systém vybudován jako mobilní, lze jej realizovat v kterékoli zasedací místnosti či kanceláři krajského úřadu – pouze s podmínkou možnosti připojení k intranetové síti. Součástí systému jsou plazmové obrazovky, které přenášejí záběr na všechny účastníky a také detailní záběry mluvčího a technologie pro ozvučení přenosu. Videokonferenci lze využít pro pracovní jednání na různých úrovních, včetně krizového řízení, a to s úsporou času i peněz za cestování po celé republice.

 

http://www.regiony24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí