zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slavnostní obnovení trhové tradice se blíží

13.06.2008
Zemědělství
Slavnostní obnovení trhové tradice se blíží
Chcete mít možnost nakupovat čerstvou zeleninu z Tišnovska, popř. vypěstovanou bez chemikálií?
Hledáte místo, kde byste mohli prodávat přebytky ze své zahrady či ze svého hospodářství?
Máte zájem o sezónní ovoce z našeho regionu?
Máte rádi místní pochutiny či řemeslné výrobky?
Právě pro vás organizujeme pravidelné trhy s biopotravinami a lokálními produkty - každou sobotu na tišnovském náměstí!

Vytvořením pravidelných trhů se pro obyvatele Tišnovska stanou dostupnější biopotraviny a kvalitní lokální produkty. Konzumace těchto potravin patří k zdravému životnímu stylu a u našich předků byla samozřejmostí. Nejedná se o žádný přechodný nebo nový trend, ale návrat k přirozenému. Na trzích vznikne odbytiště pro místní pěstitele a zemědělce, kteří se zde zviditelní a získají nové zákazníky. Nákupem od konkrétního člověka, který často bývá přímo pěstitelem prodávaných produktů, si potraviny spojujeme s jeho prací. Zachováváme si tak povědomí o tom, kde a jak potraviny vznikají. Vytváříme si i užší sepjetí s regionem, ve kterém žijeme. Odstraněním zprostředkovatelů prodeje zůstává v regionu i více financí. Navíc podporou pěstitelů a zemědělců dochází k zachování krajinného rázu Tišnovska.
Pro město je pořádání trhů možností, jak se v rámci regionu zviditelnit, příležitostí k dalším společenským akcím. Trhy vždy bývaly důležitou událostí, hybateli dění ve městě. Obnovení trhové tradice na Tišnovsku kloubí ekonomické a ekologické aspekty prodeje a snaží se být protiváhou současnému zahlcování měst nadnárodními velkoprodejnami, kde se s negativními důsledky na životní prostředí prodává zboží putující za zákazníkem stovky či spíše tisíce kilometrů.

Obnovení trhové tradice 14. 6. 2008

První obnovovací trh se uskuteční 14. června 2008 od 8 do 12 hodin na tišnovském náměstí. Bližší informace sledujte na http://trhy.tisnovsko.eu/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí