zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ředitel UNEP Achim Steiner navštíví zítra Prahu

07.10.2008
Obecné
Ředitel UNEP Achim Steiner navštíví zítra Prahu

Výkonný ředitel Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a náměstek generálního tajemníka OSN Achim Steiner přijede ve středu 8. října do Prahy na pozvání ministra životního prostředí Martina Bursíka. S ním a jeho I. náměstkem Janem Dusíkem také bude jednat především o přípravě na 25. zasedání Řídící rady UNEP/10. Globálního fóra ministrů životního prostředí, které se  uskuteční  16. - 20. února 2009 v keňském Nairobi. Česká republika tam jako předsednická země bude reprezentovat zároveň evropskou Sedmadvacítku.

„Česká republika jako předsednická země Rady Evropské unie bude výrazně ovlivňovat přípravu i vlastní průběh konference UNEP“, zdůraznil Martin Bursík. Jako člen předsednické tzv  trojky (tj.  Francie, Česko, Švédsko) se Česko společně s Francií a Evropskou komisí podílí na zpracování návrhů, stanovisek, iniciativ EU pro vrcholná jednání UNEP.

Během předsednictví v Radě EU čeká ČR ve vztahu k UNEP náročná agenda. Česko bude na zasedání vystupovat jako předsednická země EU. Povede tedy veškerá vyjednávání a bude prezentovat stanoviska EU – například v oblastech jako je nakládání s chemickými látkami, rozpočet UNEP, posílení mezinárodní správy životního prostředí, desetiletý rámec programů udržitelné spotřeby a výroby, podpora rozvojovým zemí, apod.

Ve středu 8. října se v Ústavu mezinárodních vztahů bude také konat přednáška Achima Steinera pod názvem „Životní prostředí a mezinárodní bezpečnost“.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí