zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Connery pózuje pro Vuittona

12.10.2008
Ovzduší
Connery pózuje pro Vuittona
- Proslulý herec "přes kabelky" podporuje ochranu klimatu

Jeden z nejslavnějších představitelů Jamese Bonda, herec Sean Connery, se ve svých 78 letech vrací k modelingu. Na snímku světoznámé americké portrétní fotografky Annie Leibovitzové pózuje pro firmu Louis Vuitton.

Snímek Conneryho zachycuje, jak o slunečném ránu sedí na starém dřevěném molu nedaleko svého domova na Bahamách. Na sobě má panamák, černý rolák a vykasané světlé bavlněné kalhoty. U nohou mu leží ikona firmy Louis Vuitton - cestovní kabela Keepall.

"Jsou cesty, které se stanou legendami," zní motto odkazující na dlouhou historii proslulé módní značky spojené s osobnostmi od francouzské císařovny Eugénie přes Ernesta Hemingwaye po Audrey Hepburnovou.

Connery, který se svou dokonalou postavou ve dvaadvaceti letech stál nahý modelem v hodinách kreslení na edinburské akademii výtvarných umění a následující rok skončil třetí v kulturistické soutěži Mr. Universe, se nyní stal další světovou osobností spolupracující s Leibovitzovou v kampani Louise Vuittona, jež propaguje "základní hodnoty". Výtěžek z kampaně plyne na podporu projektu na ochranu klimatu iniciovaného Alem Gorem.

Podobně fotografováni byli již tenista Andre Agassi s manželkou Steffi Grafovou, herečka Catherine Deneuveová, rocková legenda Keith Richards ze skupiny Rolling Stones, americká režisérka Sofia Coppolová a její otec, režisér Francis Ford Coppola, či někdejší ruský prezident Michail Gorbačov.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí