zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve čtvrtek se na Kampě koná Fórum pro udržitelný rozvoj

19.11.2008
Obecné
Ve čtvrtek se na Kampě koná Fórum pro udržitelný rozvoj

V pořadí již páté  Fórum pro udržitelný rozvoj 2008 svolal na čtvrtek 20. listopadu předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj (RVUR) a předseda vlády Mirek Topolánek. Fórum se koná od 9:30 do 13:00 v Hnědém sále Lichtenštejnského paláce v Praze na Kampě (U Sovových mlýnů 4). Po jednání následuje tisková konference v Modrém salonku od 13:00 do 13:30. Fórum se v letošním roce zaměří na priority českého předsednictví v Radě EU v oblasti udržitelného rozvoje  a  bude jedním z  mezníků aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR (SUR ČR), který bude pokračovat do konce roku 2009.

Svoji účast na Fóru přislíbili představitelé  RVUR a  významní  představitelé klíčových resortů – ministerstev průmyslu a obchodu, práce a sociálních věcí a životního prostředí. Aktivity směřující k dokončení aktualizace SUR ČR představí předseda Řídicího výboru k dopracování aktualizace SUR Tomáš Zídek. Předseda Výboru pro Strategii RVUR Bedřich Moldan vyhodnotí výsledky třetí Situační zprávy k SUR ČR, která byla nedávno dokončena. Předseda Výboru pro komunikaci RVUR Petr Švec bude informovat o komunikačních modelech směřujících k zavádění SUR do praxe.  Nový text Strategie má možnost připomínkovat i široká veřejnost.  

Registrace na  akci probíhá na  adrese: www.env.cz.  

Na webové adrese www.env.cz a rozcestníku www.udrzitelny-rozvoj.cz  je možno se seznámit s aktuálními dokumenty RVUR. Prezentace dosavadního postupu a přípravné studie k dopracování  SUR jsou  zveřejňovány na webových stránkách zpracovatele, společnosti  Integra Consulting Services www.integranet.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí