zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelené depo TNT

19.12.2008
Ovzduší
Zelené depo TNT
Společnost TNT otevřela v nizozemském Veenendaalu své první depo bez emisí CO2 - první v řadě zelených staveb, které bude TNT využívat jako součást svého celosvětového environmentálního programu Planet Me. Společnost plánuje omezit emise CO2 ve všech svých budovách, které celkově zabírají plochu 3 mil. m2 v 65 zemích včetně Česka.

Nová budova TNT vyčnívá nad okolím a je navržena tak, aby maximálně využívala denní světlo. Jejích 300 solárních panelů přeměňuje sluneční záření na energii, k ohřívání a ochlazování budovy je voda čerpána ze země. Ke splachování se používá dešťová voda, v budově jsou nízkoenergetické kávovary a recyklovatelný nábytek. Větší kontejnery na papír a nerecyklovatelný odpad snižují frekvenci jejich vyvážení. To vše uspoří přes 70 % energie. Zelené depo TNT je v provozu od poloviny října a slouží k distribuci poštovních zásilek pro Veenendaal a jeho okolí.

První zelená kancelář bude postavena v nizozemském Hoofddorpu. Všechny nové zelené kanceláře budou poblíž zastávek veřejné dopravy a dostupné všem zaměstnancům TNT, bez ohledu na jejich divizi nebo oddělení. Nové kanceláře budou postaveny blíže domovu většiny zaměstnanců a sníží tak emise vytvářené při dojíždění do práce.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí