zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Opočno zmodernizuje za 65 milionů čistírnu odpadních vod

19.12.2008
Voda
Opočno zmodernizuje za 65 milionů čistírnu odpadních vod

OPOČNO - Radnice v Opočně na Rychnovsku zmodernizuje za 65 milionů korun čistírnu odpadních vod. Město získalo na akci dotaci z Evropských fondů ve výši 50 milionů.


Dalších 15 milionů uvolní radnice z vlastního rozpočtu. Podle Jelínka tato investice cenu vodného a stočného v dalších letech dramaticky nezvýší. "Rekonstrukce je nutná, aby čistírna splnila evropské normy na čištění odpadních vod, které začnou platit od 1. ledna 2011," řekl opočenský starosta Štěpán Jelínek (US). Současná čistírna odpadních vod by totiž za několik let nesplňovala předepsané normy, proto v příštím roce začne její modernizace, která by měla být hotová v roce 2010.

Na čistírnu odpadních vod jsou napojeny zhruba tři tisícovky obyvatel Opočna, kromě nich také lidé z Dobříkovce a z Čánky. Město počítá s napojením dalších obcí na čistírnu odpadních vod. "Kapacita čistírny to umožňuje. Bude záležet, zda se podaří získat peníze na vybudování připojení," řekl Jelínek.

Kromě Opočna letos zahájila rekonstrukci čistírny odpadních vod za 140 milionů také hradecká radnice. Například Olešnice v Orlických horách na Rychnovsku podobně jako další obce započala s výstavbou nové čistírny a kanalizace, na což získala v létě 20 milionů korun.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí