zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seznamte se s Searaserem

11.01.2009
Voda
Energie
Seznamte se s Searaserem

 

Dartmouth Wave Energy

Systém čerpadel využívá vlnobití pro výrobu elektřiny, „Searaser" je příslibem ekologických akumulačních elektráren na pobřeží.

Dartmouth Wave Energy vyvinula svým systémem „Searaser" systém čerpadel, který otevírá nové možnosti pro výrobu elektřiny pomocí vodní síly. Systém využívá ekologickým způsobem energii z vlnobití, aby čerpal vodu do výše položených nádrží. Tím lze využívat vodu v klasických akumulačních elektrárnách pro výrobu elektřiny šetrné k životnímu prostředí. Systém je vhodný především pro kopcovité pobřežní oblasti, kde se může výroba elektřiny provádět podle potřeby. Systém přitom není omezený pouze na pobřeží. Jsou vhodná i jezera, pokud jsou tam možné vlny vysoké alespoň 50 centimetrů.

Možnost výroby přesně podle potřeby

Nepohyblivá spodní část systému Searaser visí pomocí řetězu na závaží na dně moře. Přes hydraulické soutyčí je spojena s plovákem, který je na hladině vidět. Tento plovák se zvedá s hřebeny vln a opět klesá díky gravitaci mezi vlny. Systém s dvoupístem a ventily se přitom stará o to, aby Searaser čerpal vodu při obou pohybech. Další podrobnosti na : http://www.energyglobe.com/news/details/category/1/id/442/

ZDROJ: www.energyglobe.cz

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí