zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlasy občanů Kolína volají po zřízení odpadkových košů podél cyklostezek

09.01.2009
Odpady
Hlasy občanů Kolína volají po zřízení odpadkových košů podél cyklostezek

Kolín - Dvě frekventované kolínské cyklostezky podle názoru některých občanů trpí velkým nedostatkem košů na odpadky podél takřka celé jejich trasy. Město ovšem zatím žádný podnět neobdrželo.

Síť nově vybudovaných tras pro všechny milovníky projížděk na kole, se nejen mezi místními obyvateli stala hojně využívanou atrakcí pro sport i rekreaci. Ovšem během příjemné projížďky po některých z těchto cyklostezek mohou její uživatelé narazit na problém. Na některých trasách totiž nejsou podél stezky vybudovány žádné odpadkové koše, nebo je jejich počet akutně nedostačující. Podle konkrétních hlasů občanů, kteří se pravidelně vydávají na výlety na bicyklech, chybí odpadkové nádoby především na cestě vedoucí od Sendražic až k průmyslové zóně Ovčáry a také na trase z Veltrubské ulici kolem Hradištka.

První ohlas jsme dostali přímo od obyvatele Sendražic, kde je stezka zároveň určena i pro pěší. „Šel jsem na procházku se svým psem po sendražické stezce. Byla zima, tak jsem si dal na benzínce kafe. Dopil jsem a rozhlížel se po koši, abych kelímek odhodil. Marně. Sto metrů, dvě stě, tři sta. Přestal jsem počítat. A jen si všímal množství odhozených odpadků kolem. Ale proč tu nikde nejsou odpadkové koše?“ ptal se pětatřicetiletý Kolíňák Jirka.

Podobná situace je i na zmiňované trase do Velkého Oseka. „Když se jedeme v létě s rodinou vykoupat na Hradištko a koupíme si v tamním kiosku například nanuk, tak při zpáteční cestě nemáme možnost obaly nikde vyhodit a musíme s odpadky jet až do Kolína,“ říká mladá maminka z Kolína.

Pro Martina Jírovského, vedoucího odboru životní prostředí a územního plánování v Kolíně, je to prý zcela nová informace. „O tomto problému nás zatím nikdo neinformoval. Sám po cyklostezce na Hradištko jezdím a odpadků jsem si nevšiml. Nicméně pokud od občanů vzejde podnět na zbudování odpadkových košů v těchto lokalitách, necháme zpracovat studii a podle vyhodnocení situace bychom tam ty koše přidali,“ sdělil Deníku Jírovský. Podle jeho slov se odpadkové koše umísťují na trasy, kde jsou postaveny lavičky pro odpočinek, a kde je tedy zároveň předpoklad, že lidé budou nádoby na odpadky potřebovat. Což ovšem není případ právě těchto dvou zmíněných tras.

Instalaci košů má na starosti AVE Kolín, které by v případě potřeby měli potřebné nádoby skladem. „Jejich instalace, v případě vhodných klimatických podmínek, je možná do 3 pracovních dnů od zadání požadavku na jejich umístění. Cena se pohybuje zhruba okolo 4.500,- Kč za jeden odpadkový koš,“ tvrdí Boris Kudláček, tiskový mluvčí společnosti

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí