zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vydána aktualizovaná směrnice MŽP pro předkládání žádostí v OPŽP

15.01.2009
Obecné
Vydána aktualizovaná směrnice MŽP pro předkládání žádostí v OPŽP
Dne 23. prosince 2008 byla Ministerstvem životního prostředí vydána aktualizovaná směrnice MŽP č. 5/2008
pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z Operačního programu Životní prostředí včetně spolufinancování ze Státního fondu životního prostředí České republiky a státního rozpočtu České republiky - kapitoly 315 (životní prostředí).

Kromě drobných doplnění a úprav textu byla do směrnice zapracována především pravidla pro určení charakteru projektu (individuální, velký), pravidla pro přepočet žádosti na velký projekt z CZK na EUR před jejím odesláním na Evropskou komisi a dále popis zapojení expertů iniciativy JASPERS.

Hlavním důvodem pro aktualizaci směrnice byla nutnost zapracovat jednak nově stanovený způsob zapojení expertů iniciativy JASPERS do procesu hodnocení velkých projektů, jednak změny vyplývající z vydání materiálu Ministerstva financí Pokyn pro použití směnného kurzu pro aplikaci čl. 39 Obecného nařízení a pro sledování čerpání alokací operačních programů s velkými projekty, který je přílohou Metodiky finančních toků a kontroly programů spolufinancovaných ze strukturálních fondů, Fondu soudržnosti a Evropského rybářského fondu na programové období 2007 - 2013.

Úplné znění směrnice č. 5-2008
Dodatek č. 1 ke směrnici 5-2008
Příloha 1 ke směrnici č. 5-2008 - ve znění dodatku č. 1

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí