zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Střední Čechy mají nový přírodní park, stala se jím Škvorecká obora

08.02.2009
Příroda
Střední Čechy mají nový přírodní park, stala se jím Škvorecká obora

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Středočeský kraj má od včerejšího dne o jeden přírodní park na svém území navíc. Rada kraje na jednání rozhodla, že se novým územím se zvláštní správou stane Škvorecká obora - Králičina, která přiléhá k již existujícímu parku Klánovice.

"Plníme tím vlastně předvolební sliby, že budeme zvyšovat počet přírodních parků. Jedná se o místo, které mohou lidé ze Středočeského kraje, ale i Prahy, která je poblíž, využít k rekreaci. A také tímto krokem tak trochu chráníme oboru před developery, kteří by na tomto místě chtěli stavět," vysvětlil hejtman.

Rada kraje včera také podpořila finančně opravy dopravní infrastruktury v kraji. "V rozpočtu jsme našli ještě 1,4 miliardy korun, které jsme přesunuli do kapitoly doprava. Peníze půjdou zejména na opravu silnic první a druhé třídy. Chceme tím opozici ukázat, že její obvinění z nedostatku financí kvůli placení poplatků jsou lichá," uvedl Rath.

A dodal, že kraj chystá i digitální mapu kvality krajských cest, podle níž by rozhodoval o tom, které silnice v kraji opraví.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí