zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na seminář „Energetika a životní prostředí“

24.03.2009
Energie
Pozvánka na seminář „Energetika a životní prostředí“
21. dubna 2009 - kongresové centrum ALDIS Hradec Králové

Seminář Energetika a životní prostředí je pořádán společností EKONOX, s.r.o. v rámci konání XV. Ročníku mezinárodní odborné výstavy Teplárenské dny, zaměřené na techniky a technologií pro dálkové zásobování teplem a chladem, elektroenergetiku a obnovitelné zdroje energie.

Stalo se již tradicí, že se každoročně (již 15 let) setkáváme při pořádání našeho semináře.

V letošním roce bude seminář rozdělen do 3 tematických okruhů, z nichž první je zaměřen na možnosti snižování emisí do ovzduší – zejména snižování emisí oxidů dusíku. Přednášejícími budou mimo jiné také odborníci z řady dodavatelů technologií na čištění spalin, kteří se podělí o prezentaci dosažených výsledků a zkušeností se zaváděním těchto metod v praxi.

Druhým tématickým okruhem je stále velmi diskutované nařízení ES č. 1907/2006, pracovně nazývané jako nařízení REACH. První registrační období (rok 2010) se rychle blíží a tak je nejvyšší čas, začít se aktivně podílet na komunikaci s ostatními předregistrovanými výrobci/dovozci jednotlivých chemických látek/přípravků, zejména v možnosti případné spolupráce na provádění potřebných testů. Nařízení REACH se bezprostředně dotýká také energetického průmyslu, zejména tam, kde se spaluje uhlí, a produkty ze spalování se nevedou v režimu odpadů.

Třetím diskutovaným okruhem, avšak ne posledním, je zákon o ekologické újmě.
Řada provozovatelů se bude muset v nejbližší budoucnosti připravit na řadu povinnosti vyplývajících z tohoto zákona. Jednou ze základních povinností provozovatelů zařízení, na která se tento zákon vztahuje, bude provést zhodnocení rizik a toto zhodnocení průběžně aktualizovat.

Podrobné informace o připravovaném semináři naleznete v závazné přihlášce (www.ekonox.cz) a na našich internetových stránkách www.ekonox.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí