zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dva veletrhy pod jednou střechou

28.04.2009
Voda
Dva veletrhy pod jednou střechou
Mezinárodní veletrh zařízení koupelen, stavební techniky, zařízení budov, energie, klimatizace a obnovitelných energií ISH se uskutečnil v březnu ve Frankfurtu nad Mohanem a připomněl si padesátileté jubileum. Přinesl řadu řešení, jak se dají ekologicky a současně i úsporně využívat v budovách tak cenné zdroje, jako jsou voda a energie.

Na veletrhu Svět koupelen předvedlo více než 700 vystavovatelů pod heslem "Voda je život" ekologická řešení designových koupelen. Celosvětově největší showroom nabídnul nejnovější designové trendy i moderní techniku přizpůsobenou dnešním potřebám.

Oblast stavební techniky a zařízení budov, tepelné energie a klimatizace provázelo téma Green Building - ekologická řešení, která kombinují energetickou efektivnost, tedy moderní techniku vytápění a klimatizace, a obnovitelné zdroje. Ty hrají stále důležitější roli, což se odrazilo v obsáhlé paletě nabídky ISH, která sahala od solárních termických systémů přes fotovoltaiku, biomasu, tepelná čerpadla a vytápění dřevem a peletami až po klimatizační systémy s podporou solární techniky.

Mezi 2372 vystavovateli nechyběli ani čeští zástupci, například firmy Rojek dřevoobráběcí stroje a.s., PZP KOMPLET a.s., ATMOS Jaroslav Cankař a syn, Družstevní závody Dražice -strojírna s.r.o., KORADO a.s., k jejichž exponátům se vrátíme v příštích číslech Stavitele, stejně jako k dalším zajímavostem, které se na ISH prezentovaly.

Podrobnější informace najdete na webu www.ish.messefrankfurt.com.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí