zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za hluk i opilost policisté rozdali technařům pokuty

06.05.2009
Hluk
Za hluk i opilost policisté rozdali technařům pokuty

Květná - Při víkendové technoparty u Květné na Sokolovsku museli zasáhnout policisté. V nemocnici navíc skončili čtyři mladí lidé, které zdolaly nadměrné dávky alkoholu. Jeden z technařů to přehnal s drogou LSD.

„V sobotu jsme obešli s antikonfliktním týmem všechny soundsystémy a seznámili jsme technaře s nařízením Krajské hygienické stanice, podle nějžměli nejpozději ve 20 hodin hudbu vypnout,“ informovala mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Více než desítka soundsystémů skutečně utichla, ne však na dlouho. Po asi dvouhodinové pauze začala opět z obřích reprosoustav hlasitě dunět hudba. „Zasáhla pořádková jednotka, zadrželi jsme čtyři osoby, kterým za porušení zákazu hrozí až 50 tisícová pokuta,“ pokračovala Kávová, podle níž organizátoři technoparty mohou ve správním řízení počítat až s dvoumilionovou sankcí. Po zásahu, který skončil v neděli kolem jedné hodiny v noci, začali příznivci techna, kterých původně přijely asi čtyři tisícovky, hromadně odjíždět. Policisté se museli zabývat i čtyřmi řidiči, kteří usedli za volant auta podnapilí.

„Na technoparty jsme vyjížděli celkem čtyřikrát. Kromě otrav alkoholem a LSD jsme ošetřovali tržné rány, odřeniny a jednu řeznou ránu na předloktí,“ řekl mluvčí krajské záchranky Lukáš Hutta. Zranění tří mužů a jedné ženy nejsou podle Lukáše Hutty nijak vážná.
 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí