zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda na koupalištích se kontroluje dvakrát měsíčně

02.06.2009
Voda
Voda na koupalištích se kontroluje dvakrát měsíčně

Příbramsko - Koupaliště na Příbramsku se připravují na zahájení sezóny, která pro ně v dnešní době znamená i pravidelnou kontrolu čistoty vody.

Odebíráme vzorky a používáme ekologický přípravek na vyčištění vody,“ popsal přípravy správce příbramského střediska Nový rybník Josef Dušek. Nový rybník patří mezi umělá koupaliště, kde rozbor vody musí zajistit provozovatel. „Měření provádí jednou za čtrnáct dní akreditovaná laboratoř a výsledky pak posílají provozovateli i nám,“ řekl Luboš Mandík z příbramské hygienické stanice. Jedno měření stojí podle Josefa Duška přibližně čtyři tisíce korun.

Na stránkách hygienické stanice si lidé mohou zkontrolovat, jak vypadá voda v jejich oblíbených koupalištích, hygienici údaje pravidelně aktualizují. Sledované oblasti na Orlíku a Slapech dostaly zatím modré nebo zelené sluníčko, čili nejlepší dvě hodnocení z pětistupňové škály. „Letos jsme začali trochu dřív a už jsme provedli dvě měření. Na Orlíku a Slapech je voda zatím v pořádku, sezóna začíná oficiálně prvního června,“ řekl Luboš Mandík.

Nejlepším možným výsledkem měření se mohou pochlubit i koupaliště Nový rybník a Březnice. Z dalších míst zatím výsledky známé nejsou, protože záleží na tom, kdy vyhlásí provozovatel začátek sezóny. Mnoho lidí se také koupe v rybnících nebo v hasičských nádržích, které ale nemají svého provozovatele a jako koupaliště oficiálně neslouží. Osvěžit se v nich tedy mohou lidé jen na vlastní nebezpečí. 

Lucie Nekolná

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí