zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Palermo v odpadcích

03.06.2009
Odpady
Palermo v odpadcích

ŘÍM - Krize s odpadky způsobená stávkou popelářů pokračuje již od neděle v Palermu na jihoitalském ostrově Sicílie. Policie zatkla dvě osoby, které popelnice podpalovaly.

V noci na včerejšek museli několikrát zasahovat hasiči, aby zlikvidovali 60 ohňů v popelnicích. Zatčeni byli dva mladí lidé ve věku 19 a 24 let, oznámila policie a připomněla nebezpečnost dýmu plného dioxinu pocházejícího z plastických hmot. V neděli hasiči v Palermu likvidovali na 200 požárů popelnic. Odpad se hromadí ve všech čtvrtích, včetně luxusních. V Palermu stávkuje už týden část zaměstnanců firmy Amia, která má odvoz odpadků na starosti. Popeláři mají strach z propouštění, neboť firma má deficit 150 milionů eur (přes čtyři miliardy Kč) podle palermské radnice kvůli příliš vysokému počtu zaměstnanců.

Krizi s odpadky prožívala 14 let Neapol a kraj kolem ní. Největší problémy nastaly předloni v prosinci, kdy se zde nahromadilo na 110 000 tun odpadu. Za krizí s odpadem v neapolském kraji stojí především mafie, která si z něj udělala výnosný podnik.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí