zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zda Stranu zelených povede do voleb Liška, se rozhodne v sobotu

15.06.2009
Obecné
Zda Stranu zelených povede do voleb Liška, se rozhodne v sobotu
O tom, zda Stranu zelených dovede k předčasným podzimním volbám současné vedení v čele s Ondřejem Liškou, se rozhodne na sobotním zasedání republikové rady zelených v Praze.

ČTK to řekl Liška po dnešním neformálním setkání členů rady a předsedů krajských organizací v Brně. Liška je vedením strany pověřen od té doby, kdy kvůli neúspěchu ve volbách do Evropského parlamentu z jejího čela odstoupil Martin Bursík.

"Současné vedení se mnou v čele se rozhodlo požádat republikovou radu o to, aby nám byl udělen mandát vést stranu do předčasných voleb," uvedl Liška. "Zatím převažující názor zástupců regionů v republikové radě je takový, že se (volební) sjezd bude konat až po předčasných volbách," dodal.

Zelení před týdnem v eurovolbách získali jen zhruba dvě procenta hlasů. Bursík proto v pondělí rezignoval na funkci předsedy SZ, své rozhodnutí označil za poctivou reakci na výsledek strany. Opustit vedení se chystá i Kateřina Jacques.

Nyní zelené čeká podle Lišky rozhodnutí, co dál. Se dvěma procenty voličů by se Strana zelených nedostala ani do poslanecké sněmovny. Do koalice se ale zřejmě zelení nechystají. "Převažuje názor - a je to i můj názor - že na celorepublikové úrovni do žádné předvolební koalice nepůjdeme," míní Liška.

Spolupráci s některými dalšími stranami ale Liška nevylučuje. Jednou z nich by mohla být Strana pro otevřenou společnost. "To je pro nás přirozený programový partner, s nimi nějaké rozhovory povedeme. Co se týče ostatních, to bych zatím nechal otevřené," poznamenal.

autor: ČTK, iHned

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, ČVÚT
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
13
9. 2017
13.9.2017 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí