zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tramvajová trať do Komárova je ohrožená. Kvůli hluku

04.08.2009
Protihlukové bariéry
Hluk
Tramvajová trať do Komárova je ohrožená. Kvůli hluku

Brno - Tramvaje, které nyní jezdí směrem do brněnského Komárova, od roku 2010 nejspíš přestanou jezdit. V ulici Dornych totiž stávající koleje nahradí čtyřproudová silnice.

Ulicí Dornych projíždí desítky tramvají každý den. Od roku 2010 ale koleje z této ulice zmizí.

Tramvaje by totiž měly jezdit po nové trase Plotní ulicí. Její stavba je ale v ohrožení, protože kvůli zvýšeným hlukovým limitům nemůže projekt získat stavební povolení. To se však nepovede, pokud se nezmění vyhláška vlády České republiky, která se tímto zabývá. Je tak možné, že v budoucnu budou do Komárova jezdit pouze autobusy.

„Potřeba přeložení tramvaje je také spojována s uvažovaným napojením nového osobního nádraží na tramvajovou síť. Nelze však vyloučit, že právě toto spojení se může stát důvodem ke zrušení tramvajové dopravy do Komárova,“ varoval předseda komise dopravy brněnského magistrátu Josef Veselý. Podle něj se tak musí město snažit najít jiné řešení.

Starosta Brna-jih Josef Haluza ale doufá, že se situace do roku 2010 vyřeší. „Že tramvaj nesplňuje hlukové limity víme už dlouho. Problém je v tom, že v celé republice není možné splnit limity pro vydání stavebního povolení, pokud trať vede kolem obytného domu. Oficiální informace o tom, že by tramvaje do naší městské části neměly jezdit zatím nemám, tak věřím, že se vše vyřeší,“ podotkl Haluza.

Brněnský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí