zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strakonice budou mít zřejmě překladiště komunálního odpadu

12.08.2009
Odpady
Strakonice budou mít zřejmě překladiště komunálního odpadu

Překladiště komunálního odpadu chystá vybudovat radnice ve Strakonicích. Město si od toho slibuje výrazné snížení nákladů na svoz odpadků a zefektivnění práce pracovníků Technických služeb, kteří komunální odpad odváží.

Překladiště by mělo vyrůst v bývalé pískovně v Holi na okraji Strakonic. S nápadem vybudovat překladiště přišli pracovníci strakonických Technických služeb.

"V praxi by to znamenalo, že popelářské vozy a vozy s tříděným odpadem by nemusely jezdit až na skládku do Vydlab, ale odpad by vysypaly už na překladišti do určených kójí a vrátily by se zpět do města k dalšímu svozu," uvedl starosta Pavel Vondrys (ODS).

Vysypaný obsah vozu by se pak v překladišti naložil do dvou lisovacích kontejnerů na voze a přívěsu až poté by putoval na skládku. Náklady na vybudování překladiště komunálního odpadu jsou odhadovány na osm milionů korun. "Budeme na tento účel žádat o dotaci ze státního fondu životního prostředí," dodal Vodorys.

Smyslem je, aby Strakonice by ušetřily až 50 procent nákladů na dopravu odpadků. Pracovníci technických služeb, kteří svážejí odpad, by tak navíc nemuseli zajíždět až do Vydlab a práce by tak byla podle radnice mnohem efektivnější. Bylo tedy možné svážet odpad z města častěji a nebylo by nutné pořizovat další odpadní nádoby.

Překladiště komunálního odpadu by mohlo sloužit již někdy v průběhu příštího roku.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí