zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové opatření proti povodním na Botiči

14.08.2009
Povodně
Nové opatření proti povodním na Botiči

Praha (Pressweb) - Při průchodu povodňové vlny Prahou ovlivňuje výrazně její průběh na Botiči vodní nádrž Hostivař. Aby bylo možné včas regulovat jeho hladinu, vybudoval Odbor ochrany životního prostředí magistrátu na Botiči a jeho přítocích 8 nových takzvaných limnigrafických stanic k monitorování okamžitého stavu. Dnes o tom informoval radní Petr Štěpánek, který má v Praze na starosti oblast životního prostředí.

"Ke stávajícímu systému limnigrafických stanic pod hostivařskou přehradou a v Nuslích jsme vybudovali nové stanice nad nádrží Hostivař, a to v lokalitách Petrovice, Průhonice, Kocanda, Benice, Kuří, Jesenice, Dobřejovice a Modletice," řekl Petr Štěpánek.

V rámci výstavby každé limnigrafické stanice se vždy provádí stavební úprava průtočného profilu koryta včetně osazení měrné latě a opevňuje se úsek koryta nad a pod měrným profilem. Stanici dále tvoří šachta s budkou pro osazení měřícího přístroje s tlakovou měřící sondou a vysílačem, který přenáší data do centrály na kanálech GPRS/GSM. Některé limnigrafy jsou vybaveny i srážkoměrem. Jednotlivé stanice jsou vybaveny vzájemně kompatibilní technologií. Zároveň je zajištěn zdroj elektrické energie.

Na základě vyhodnocení přenesených dat bude moci správce vodního díla Hostivař, kterým jsou Lesy hlavního města Prahy, ze zjištěných průtoků v měrných profilech nepřetržitě sledovat situaci v povodí a v případě potřeby operativně manipulovat hladinou hostivařské nádrže.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí