zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové ročníky Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO

19.08.2009
Environmentální poradenství
Ekologické vzdělání a výchova
Nové ročníky Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO

Ve školním roce 2009/2010 bude středisko SEVER otvírat v pořadí již třetí a čtvrtý ročník Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy a osvěty) úplných i neúplných základních a středních škol. Jeden ročník bude pro pedagogy ze všech krajů ČR (od ledna 2010), druhý pouze pro pedagogy z Královéhradeckého kraje (od léta 2010).

V každém ročníku předpokládáme asi 30 studujících

Jde o studium "výkonu specializované činnosti" oblasti EVVO dle vyhlášky č. 317/2005 Sb., které je předpokladem zařazení koordinátora do příslušného kariérního stupně (a tedy i jeho odměňování). Obsah studia v rozsahu 250 hodin je vytvořen dle Standardu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků EVVO. Studium opět proběhne formou vícedenních seminářů na různých místech ČR s důrazem na využitelnost nabytých poznatků v praxi - studující se zúčastní řady praktických aktivit, práce v terénu, návštěv zajímavých škol, setkají se v rámci přednášek s mimořádnými osobnostmi, budou moci hovořit s aktivními koordinátory EVVO a seznámit se s jejich prací. Studující budou mít možnost poznat nejen přírodně hodnotná území, ale zároveň se i seznámit s nabídkou dalších vzdělávacích institucí zaměřených na ekologickou výchovu.

Studium bude zakončeno obhajobou závěrečné písemné práce a závěrečnou zkouškou před komisí. Úspěšný absolvent specializačního studia získá po jeho ukončení osvědčení akreditované MŠMT.

Studium je pro účastníky zdarma (včetně stravování a ubytování), účastníci si hradí pouze cestovní náklady.

Zájemci o studium přihlaste se do 31.10.2009 na adrese: Hana Kulichová, SEVER, 54226 Horní Maršov, Horská 175, 739 203 204, sever@ekologickavychova.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí