zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zoo nabídla zvířata z odpadků, vyráběli je školáci

30.08.2009
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Zoo nabídla zvířata z odpadků, vyráběli je školáci

Čtrnáct různých zvířecích exponátů z vytříděného odpadu přesvědčilo porotu soutěže Pohádkový ekozvěřinec, aby udělila 1. místo devítileté Kláře Machů z Uherského Brodu. "Vytvořila jsem postavy z filmu Madagaskar. Nejradši mám tady lva Alexe," ukazovala školačka.

Největším exponátem ale byla 2,5 metru velká ryba z krabiček od sardinek. Tu vytvořili sourozenci Rybovi ze Zlína. "Spotřebovali jsme dva tisíce krabiček a práce nám trvala čtrnáct dní," řekla dvanáctiletá Magda Rybová, starší ze sourozeneckého dua.

Všechny výrobky dětí byly umístěny v domku z tetrapackových krabic. "Na tento jednoduchý stánek bylo zapotřebí devatenáct tisíc obalů od nápojů, ze kterých jsme vylisovali izolační desky. Dokážeme z toho postavit i rodinný domek, na ten je však třeba už patnáct tun kartonů," uvedl Zdeněk Forman ze společnosti Flexibuild.

Pořadatelé akce chtěli ukázat, co se dál děje s vytříděným odpadem. "Proto tu vidíte nejen tento domek, ale třeba i lavičku nebo zatravňovací dlaždice z recyklovaného plastu," podotkl zástupce Eko-komu Petr Balner.

Zábavný program se odehrál poslední prázdninový pátek ve zlínské zoologické zahradě na nádvoří zámku Lešná a děti, které donesly zvířátko do soutěže, dostaly vstupné zdarma.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí