zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starosta přiznává, že vodárna je vřídkem na tváří města Kolína

03.09.2009
Voda
Starosta přiznává, že vodárna je vřídkem na tváří města Kolína

Kolín - Posprejovaná a ohyzdná budova, to je dnešní stav kolínské vodárny – stavby, která neodmyslitelně patří k panoramatu Kolína. Ještě před několika lety se k ní vypravovali rodiče s dětmi na procházky a byla místem odpoledního odpočinku. V poslední době je však realita jiná.

Okolí dominanty města se v minulosti stalo také hnízdem místních narkomanů. Jak jsme již v červnu informovali, podle kolínské městské policie i pracovníků Občanského sdružení Prostor je tato komunita v blízkosti vodárny již minulostí.


Budova ale i tak zůstává v dezolátním stavu a zatím se neví, co s ní bude dál.


Když na konci roku 2004 město stavbu odkupovalo za 2,7 milionů korun zpět do svého vlastnictví, nemělo tehdy přesnou představu, co zde bude realizováno. A ani po čtyřech letech není situace o moc jasnější. „Nějaká snaha tu určitě je. Existovaly by možnosti čerpání evropských financí. Chceme prosadit především charakteristiku stavby, to že je dominant města, a taky by mohla být technickou památkou. Myslíme si, že tento způsob budoucího využití by mohl oslovit i některé potencionální finanční zdroje,“ řekl Deníku starosta Kolína Jiří Buřič.


Podle jeho slov ale zatím tyto finance nejsou a není ani vůle platiti rekonstrukci z pokladny města.


„Mluvíme–li o rekonstrukci, mluvíme o několika milionech. A spíše dokonce třeba v rozhraní kolem osmi milionů. A město si to dovolit nemůže. Když máme v úmyslu investovat peníze do škol, komunikací, sportovní haly u plavečáku, tak na vodárnu už nezbývá,“ přiznal Buřič.

Tereza Hölzlová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí