zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Workshop o kořenových čističkách a Oslava přírodního stavitelství

07.09.2009
Příroda
Čištění odpadních vod
Ekologické stavění, bydlení
Workshop o kořenových čističkách a Oslava přírodního stavitelství

Dobrý den.

Rádi bychom vám připomněli dvě velké akce roku, které se budou konat v nejbližších dnech!

1. PROMĚNY K ČISTOTĚ - workshop o kořenových čističkách. 13.-18.9.2009 v Podolí u Bouzova. Uzávěrka přihlášek je 10.9.2009.
Pod vedením zkušeného projektanta kořenových čističek Ing. Jaroslava Kršňáka z firmy JAMIprojekt budete zasvěceni do přípravy, projektování a stavby skutečné kořenovky. Teoretické části se budou rytmicky střídat s nabýváním praktických zkušeností, permakulturními vhledy, s úvodem do feng shui, s ranním i večerním cvičením tai-chi a odpoledním zpěvem. Pro fyzickou posilu bude kuchař vařit vynikající vegetariánská jídla převážně v biokvalitě. Jste-li zvědaví na detailnější program, pak jej hledejte na permalot.org . Registrujte se prosím prostřednictvím emailu: Radka@permalot.org

2. OSLAVA PŘÍRODNÍHO STAVITELSTVÍ II., FÓRUM MAJITELU SLAMĚNÝCH DOMU. 19.-20.9.2009 v Podolí u Bouzova. Uzávěrka přihlášek je již 12.9.2009, registrujte se zde: permalot.org
Na základě reakcí účastníků, kteří se účastnili loňské oslavy, chystáme nyní sobotní program s pracovními dílnami a prezentacemi od českých firem a profesionálů vyrábějících profi výrobky jako hliněné cihly, hliněnou omítku, izolace, barvy, nátěr včelím voskem apod. V programu bude prostor pro potěchu duše pobytem v bouzovské krajině, pro načerpání inspirace při prohlídce Přírodního domu a permakulturního hospodaření a hlavně pro setkání s dalšími lidmi. Večer se dozvíte o velkém setkání slaměných stavitelů v roce 2009 a jako speciální host bude mladý rakouský vědec Stefan Prokupek z GrAT hovořit o certifikaci stavebních balíků v rámci EU. Poté se budete moci zaposlouchat do hudecké muziky pod velkým stanem.

K prohlédnutí zde bude zcela premiérově v ČR výstava s plakáty dokumentujícími výsledky šestiletého akademického výzkumu německé sítě slaměných stavitelů FASBA. Výstava je v angličtině a témata jí pokrývané jsou: Fire tests, Thermal Performance, Mold Resistence, Fungusfree Application, Sound Insulation, Building Approval, Pre-fab Building, Load bearing research.

Nedělní program se bude točit kolem následujícího: Fórum českých slaměných stavitelů a vlastníků domů / Fórum přírodních stavitelů. Chceme dát dohromady většinu lidí, kteří žijí v domech postavených alespoň z části ze slaměných balíků, aby se podělili o zkušenosti ze stavění, bydlení a s jednání s institucemi a úřady. Témata, která bychom chtěli prodiskutovat jsou např. pojištění domu se slámou, webové stránky, mapa slaměných domů v ČR apod. Odpoledne bude prostor pro setkání těch, kteří se profesí považují za přírodní stavitele, aby se vzájemně podělili o zkušenosti a vytvořili platformu pro jejich sdílení. Do této skupiny jsou zváni nejrůznější specialisté, od kamnářů a stavitelů pecí, přes umělce a malíře tvořící v hlíně nebo na hlíně, až po stavitele ze slámy.

Dvoudenní akce stojí 800 Kč. Při účasti jen v sobotu pak 600 Kč. Samotná neděle stojí 300 Kč. V ceně je vždy vynikající jídlo z bio surovin a možnost stanování. Ubytování pro náročnější lze najít v odkazech na našich stránkách. Detailní a čerstvý program najdete na našich stránkách.

permalot.org

Těšíme se na setkání!

Radka a Max za všechny organizátory

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí