zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Izrael má 2 nové způsoby výroby elektřiny

16.10.2009
Energie
Izrael má 2 nové způsoby výroby elektřiny

Izrael představil dvě nové metody výroby elektřiny: jízdou aut po dálnicích a domácím mikroturbinovým systémem.

Skupina investorů uspěla 5. října 2009 s výrobou elektřiny z jízdy vozidel po dálnici. Experiment byl proveden na silnici č. 4 mezi Haifou a Tel Avivem a vzbudil velký zájem v izraelské i světové vědecké komunitě.

Investoři začali jednání o instalaci své technologie na různých izraelských dálnicích. Profesor Chaim Abramovič (Chaim Abramovitch), předseda představenstva nové společnosti, armádnímu rozhlasu řekl, že systém by mohl pokrýt potřebu elektřiny pro tisíce domácností ročně.

Navíc vědci z Univerzity Ariel v Samaří a Ruského výzkumného centra v Sankt Petesburgu vyvinuli nový ekologický domácí systém, který vyrábí teplo a elektřinu. Systém je založen na keramické plynové mikroturbíně. Izraelský Vrchní vědec na projekt, který bude realizován a uveden na trh začínající společností CMT pod pohledem LN Innovative Technologies Center v Haifě, věnoval půl milionu dolarů.

Kovové turbíny jsou omezené co do množství tepla a elektřiny, které mohou vyrobit, teplotami, které mohou dosáhnout. Nová turbína, vyrobená z keramiky a s unikátní spirálovou kanálovou strukturou v rotoru, může dosáhnout vyšších teplot, než turbíny kovové.

Turbína, kterou lze napojit na stávající plynovou a elektrickou infrastrukturu domu, vyrábí na každé tři jednotky tepla zdarma jednu jednotku elektřiny. Uživatel domu tak dostává za cenu tepla nejen teplo samotné, ale ještě i elektřinu.

eretz.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí