zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ceny HN - Jan Temr

16.10.2009
Vytápění, zateplení
Ceny HN - Jan Temr

Všechny kamnáře spojuje vášeň ke svému řemeslu. Ani Jan Temr není výjimkou. "Podnikat v kamnářském řemesle znamená dávat velmi starému řemeslu moderní tvář," tvrdí podnikatel z Brandýsa nad Labem. Ví, o čem mluví. Zrušení učebního oboru kamnář v 50. letech způsobilo, že si dnes lidé vytápějí svá obydlí často draze a neekologicky.

Svou činností tak Jan Temr usiluje nejen o to, aby lidé měli doma zdravé teplo, ale aby se kamna a krby staly středem rodinné pohody. "Ve své praxi se snažíme navázat se zákazníkem více než pracovní vztah. Je nemožné vytvořit v interiéru domu, v intimním zázemí rodiny něco hodnotného a kvalitního, aniž bychom nepochopili postoje a životní styl investora," vysvětluje Jan Temr.

Jan Temr nejenže instaluje kamna a krby, ale taktéž vyrábí kamna pod vlastní značkou Burnet. Jeho firma nabízí celkem sedm typů topenišť ve třech výrobkových řadách. Orientuje se ale také na individuální stavby kachlových kamen. V současnosti Jan Temr usiluje o zařazení své spalovací technologie do seznamu výrobků a technologií v programu Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám. "V souvislosti se sílícím akcentem na ekologické chování celé společnosti očekáváme rostoucí zájem o naše výrobky a služby," sděluje Jan Temr, který je aktivním členem Cechu kamnářů.

Do svého podnikání zapojil Jan Temr celou rodinu. Jeho otec vyvíjí nové výrobky, matka vede daňovou evidenci, manželka se stará o administrativu a sestřenice projektuje kachlová kamna.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Česká lesnická společnost
29
8. 2017
29.8.2017 - Seminář, školení
Kunovice
14
9. 2017
14.9.2017 - Konference
Školní lesní podnik Křtiny
Česká lesnická společnost
3
10. 2017
3-6.10.2017 - Konference
Orea Resort Devět Skal
Česká lesnická společnost
19
10. 2017
19.10.2017 - Seminář, školení
RZ Olšina
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí