zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti v Praze učí rodiče, jak třídit odpad

22.10.2009
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Děti v Praze učí rodiče, jak třídit odpad

Pražští radní dnes rozhodli o uzavření dodatku smlouvy se společností Eko-Kom k projektu, který řeší odpady v metropoli. Dodatek se zaměřuje na osvětu především těch nejmladších, ze kterých vyroste ohleduplnější generace ke svému prostředí.

"Cílem je předcházet vzniku odpadu, to znamená recyklovat na těch místech, kde jsou popelnice různé barvy a zároveň současně s tím školíme také učitele z těch přírodovědných předmětů, aby toto dále sdělovali dětem ve výuce," uvedl radní Petr Štěpánek a dodal, že nejmenší potom mluví o třídění odpadu i doma a tím vychovávají své rodiče.

Radnice ve spolupráci s Eko-Komem vyrobila pexesa o odpadech a omalovánky pro předškolní děti nebo barevné popelničky, které učitelům slouží při výuce jako názorné příklady. "Děti poznají, že žlutá popelnička je na plasty," doplnil Štěpánek.

Pro letošní rok magistrát uvolnil na projekt zhruba jeden milion korun, společnost Eko-kom 1,2 milionů korun. Mezi další projekty, které již fungují, patří například umístění podzemních kontejnerů na území Prahy 2, návštěva škol v provozovnách na zpracování odpadu a informační letáky, které slouží k osvětě.

Podle informací Štěpánka metropole ze systému zpětného odběru zpátky do rozpočtu převádí zhruba 50 milionů korun čtvrtletně. "Recyklují desítky procent obyvatel a z hlediska České republiky jsme s Plzeňským krajem na prvním místě," doplnil Štěpánek a dodal, že ani mezi velkými evropskými městy si Praha nestojí špatně.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí