zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Velká voda nesmí spláchnout skládku

23.10.2009
Odpady
Povodně
Velká voda nesmí spláchnout skládku

Český Krumlov - Práce na rozšíření skládky komunálního odpadu nejsou úplně na konci.

Důležitou součástí rozšiřování skládky jsou a budou i protipovodňová opatření na Drahoslavickém potoku. Ten totiž teče těsně vedle skládky ze soustavy několika rybníků mezi Českým Krumlovem a Přídolím.

Letní přívalové deště v celé republice ukázaly, jak se taková stružka může změnit a nutnost zabezpečit skládku proti velké vodě je i povinnou součástí všech nutných povolení k provozu skládky. Vedení města se nyní rozhodlo práce na zabezpečení potoka urychlit.

"Rada města odsouhlasila, že by se protipovodňová opatření měla dokončit ještě v letošním roce, než přijde jarní tání," doplnil starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

Souběžně s tím se spustí i práce na kaskádě rybníků, především na obou takzvaných Sebevrazích a Hornobránském rybníku. "Opatření jsou vypočítána na stoletou vodu, čímž by měla skládku dostatečně ochránit před tím, aby ji velká voda vypláchla do Vltavy," shrnul starosta Jedlička.

Protipovodňová opatření v této lokalitě budou stát více než dva miliony korun, které bude muset uhradit město Český Krumlov ze svého rozpočt

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí