zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Písek a Strakonice se dohadují kvůli likvidaci odpadu

27.10.2009
Písek a Strakonice se dohadují kvůli likvidaci odpadu

Písecko - Šest tisíc tun komunálního odpadu ročně odveze na skládku ve Vydlabech Písek. Přibližně stejné množství sem vozí i Strakonice. Společná skládka tu funguje už od roku 1994. Teď Strakonice chtějí vybudovat své vlastní překladiště na okraji města za osm milionů korun, aby ušetřily za dopravu. Po Písku žádají finanční příspěvek.

Místostarosta Strakonic Pavel Pavel (ODS) informoval, že záměrem je levnější doprava s větším objemem odpadu. Strakonice po Písku požadují část nákladů na stavbu překladiště a novou smlouvu. Platit by měl čtvrtletně více než 260 tisíc korun. Místostarostka Písku Hana Rambousová (VPM) upřesnila, že pro město by to znamenalo osm let splácení.

Už teď ale Písečtí kompenzují Strakonicím polovinu všech nákladů spojených se svozem odpadu na společnou skládku. Vedoucí píseckého odboru životního prostředí Miloslav Šatra dodal, že ročně tato částka představuje zhruba dva miliony korun. Smluvní závazek na osmileté období Písek odmítá.

Podle vedení města za tu dobu dojde k naplnění skládkové kazety. Peníze chtějí věnovat na další stavbu, aby měli obyvatelé Písku i nadále kde skladovat, jak naznačil Miloslav Šatra. Pokud si Strakonice svůj záměr prosadí, předpokládají, že ročně za svoz komunálního odpadu ušetří více než půl milionu korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí