zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspěšný seminář Omezování průmyslového znečišťování a snižování environmentálních rizik

16.11.2009
IPPC
Úspěšný seminář Omezování průmyslového znečišťování a snižování environmentálních rizik

Na devadesát účastníku se sešlo minulý týden na VŠB-TU v Ostravě u semináře Omezování průmyslového znečišťování a snižování environmentálních rizik. Využili tak příležitosti seznámit se s vyhlášením XIV. výzvy na finanční podporu projektů v rámci prioritní osy 5 OPŽP. Seminář byl také příležitostí diskutovat s pracovníky MŽP a SFŽP a prezentovat tak potřeby a překážky pociťované potencionálními žadateli v regionu Moravskoslezského kraje.
V diskusi se účastníci dotkli například krátkého času, který mají předkladatelé projektů k dispozici v rámci otevřené výzvy, a měnících se podmínek mezi jednotlivými výzvami, zazněl také obvyklý komentář týkající se složitosti administrativy a množství dokumentů, které je pro předložení projektu potřeba prostudovat. Účastníci by uvítali zaměření podpory např. na sanaci starých zátěží či skládek nebo výzkum snižování průmyslového znečištění.
Ze strany pracovníku MŽP a SFŽP opakovaně zazněla nabídka pomoci a konzultací při sestavování projektových záměrů i vyplňování žádosti.
Seminář připravily VŠB-TU Ostrava, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Moravskoslezský kraj a Ministerstvo životního prostředí.
Další podobně zaměřené semináře se budou konat v únoru příštího roku v Pardubickém kraji a na Kladensku a Chomutovsku.
Semináře jsou spolufinancovány z prostředků Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Technické pomoci Operačního programu Životní prostředí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí