zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Izrael bude čistit dešťovou vodu

27.11.2009
Voda
Čištění odpadních vod
Izrael bude čistit dešťovou vodu

V Izraeli byl zahájen speciální projekt biologického čištění. Systém bude čistit dešťovou vodu pomocí unikátní technologie vyvinuté v Austrálii týmem, jehož členem byl i izraelský výzkumník

Cílem projektu je shromažďovat dešťovou vodu, biologickou cestou ji čistit a vypouštět do aquiferu. Jeden z prvních případů zavedení této unikátní technologie do praxe proběhne díky dohodě o zvláštní spolupráci mezi australským a izraelským Židovským národním fondem (JNF) ve městě Kfar Saba. V současnosti není dešťová voda v tomto městě jímána, a proto se odpařuje nebo odtéká do moře a je tak ztracena. Revoluční projekt by měl tento problém řešit.

Ministr vod Nového Jižní Walesu (New South Wales), který se zúčastnil inaugurační slavnosti, přítomným řekl, že jak pochopil během své návštěvy, izraelský národ "je silně spjatý se zemí." Ministr stál v čele 30členné australské delegace, jejímiž členy byly také členové Vodohospodářského úřadu města Sydney, národního výzkumního úřadu Austrálie, předních univerzit a soukromých společností, zabývajících se vodou a životním prostředím.

eretz.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí