zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

27.11.2009
Obecné
Krátce - různé

Ministerstvo pro místní rozvoj vydalo publikaci nazvanou "Dotační tituly EU pro obce, svazky obcí, organizace zřizované a zakládané obcemi v programovacím období 2007 - 2013". Publikace má pomoci zejména obcím při hledání dotačních titulů z fondů EU k řešení svých projektových záměrů. Publikace je též na internetových stránkách ministerstva pro místní rozvoj a na stránkách strukturálních fondů

Daňové politiky zemí po celém světě podpořily vznik finanční krize, protože stimulovaly ekonomické subjekty k zadlužování, nikoliv k tvorbě vlastního kapitálu. Uvádí to globální asociace profesních účetních ACCA v diskusním materiále "Konkurence nebo koordinace: Redefinice daní v globálním prostředí" ("Competition or Co-ordination: Reassessing Tax in a Global Environment").
ACCA v materiále formulovala sedm doporučení na řešení daňové problematiky, z nichž jeden bod tvrdí:
> Vlády by se měly zamyslet nad místem tzv. zelených daní v jejich daňovém systému, tedy různých daňových pobídek s cílem ochrany životního prostředí. Na to, aby se zelené daně projevily na kvalitě životního prostředí, je nutný globální koordinovaný postup.

Rádi bychom Vás pozvali na happening ke Světovému dni bez kožešin, který pořádáme v pátek 27. 11. 2009 od 16:00 v Železné ulici 1 v Praze.
Na místě vyzveme české chovatele k ukončení provozu kožešinových farem v ČR a přečteme otevřený dopis, který od nás tento týden obdrží. V souvislosti s nedávným uzavřením naší největší liščí farmy v Souměři na Tachovsku si připomeneme výpověď ochránce zvířat, který se zde potají nechal zaměstnat (celou výpověď a další informace poskytneme na místě). Kromě Prahy se "protikožešinové" akce uskuteční ještě asi v dalších 20 městech po celém světě.

Zelený hamburger. Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v Německu zezelená. Tato barva by měla po dokončení rekonstrukce a modernizace restaurací dominovat a má odrážet vztah firmy k životnímu prostředí.

Polsko bude do větru. Více než 90procentní polská závislost na uhelné energetice brzy skončí, za klimaticky a ekologicky dlouhodobě neudržitelné parní elektrárny nastupují větrné zdroje. Parky, každý o výkonu 120 megawattů, se budují u velkopolských obcí Margonina a Mieleszyna.

Nebude tak kouřit. Rusko se chce na prosincové světové klimatické konferenci v Kodani zavázat ke snížení emisí skleníkových plynů do roku 2020 o 25 procent proti stavu v roce 1990.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí