zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Člen NERVu neuspěl, šéfem pražské zoo bude přírodovědec Miroslav Bobek

05.12.2009
Příroda
Člen NERVu neuspěl, šéfem pražské zoo bude přírodovědec Miroslav Bobek

Pracovní skupina pro výběr doporučila na tento post současného šéfredaktora rozhlasové stanice Leonardo.

Hlavní favorit konkurzu na post šéfa pražské zoo zřejmě ztratil šanci na úspěch. Pracovní skupina pro výběr ředitele zahrady dala před členem bývalé Národní ekonomické rady vlády a bývalým šéfem dozorčí rady ČSA Miroslavem Zámečníkem přednost přírodovědci Miroslavu Bobkovi.

Skupina ho doporučila jako nejvhodnějšího kandidáta. Potvrdit ho ještě musí městská rada. Trojici kandidátů v užším výběru doplňoval bývalý šéf zpravodajství televize Nova Jan Vávra.

Bobek je autor projektu Odhalení

Miroslav Bobek je šéfredaktorem rozhlasové stanice Leonardo, která je součástí stanic Českého rozhlasu. Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzitě Karlově v Praze.

V roce 2000 založil divizi Český rozhlas 8, z které se postupně vyvinula digitálně vysílaná populárně-naučná stanice Leonardo. Bobek je rovněž autorem a vedoucím projektu Odhalení, který pomocí kamer přibližoval na internetu život goril v pražské zoo.

Nový šéf nastoupí v lednu

Výběrové řízení pro město zajišťovala personální agentura. Původně se přihlásilo 18 uchazečů, agentura ale oslovovala ještě další lidi z manažerských pozic. Do užšího výběru městu doporučila pět lidí, mezi nimiž byli kromě tří finalistů také bývalý ředitel děčínské zoo Lubomír Moudrý a bývalý ředitel vydavatelství Ringier Tomáš Böhm. Výběr poté zúžila na tři uchazeče.

Nový ředitel bude funkci vykonávat od ledna 2010. Nahradí Petra Fejka, který v čele zoo stál 12 let a od listopadu nastoupil na nově zřízenou pozici šéfa České národní budovy v New Yorku. Do té doby bude zahradu vést ekonomický náměstek.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí