zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubice: Vzpoura proti investici

11.12.2009
Odpady
EIA
Pardubice: Vzpoura proti investici

Pět tisíc rozvášněných lidí v pardubické hokejové hale, tak vypadalo projednávání projektu spalovny v Rybitví.

Nálada v hale nebyla během včerejšího veřejného projednávání právě nakloněna rakouské firmě AVE, která chce v Rybitví za 350 milionů korun modernizovat spalovnu.

"My to nechceme, my to nechceme!" Tento a podobné výkřiky z potemnělé arény, doplňované pískotem a hučením, provázely první hodinu setkání každý argument zástupců firmy AVE.

"Jak tomu mám věřit, že nebudou nějaký dioxiny," svěřoval se na balkoně jeden z návštěvníků druhému. "Náš nesouhlas se spalovnou je nekonečně silný a je absolutní. Uděláme vše, abychom projekt zastavili," tato slova poselství pardubického magistrátu byla první, která vyvolala potlesk a výkřiky chvály. Souhlasně se rozblikaly i čertovské rohy na hlavách desítek mladších návštěvníků.

"Technologicky je náš projekt bezproblémový. Pokud jej potopí emoce a nikoli fakta, bude to smutné. Nezbyde nám, než odepsat asi 30 milionů korun, zbytky spalovny rozebrat a železo dát do sběru. Pardubicím pak i nadále budou hrozit výpary ze stovek tisíc tun nebezpečných odpadů, které se v areálu chemičky za devadesát let provozu nashromáždily," divil se jednatel AVE CZ Radek Mužík.

AUTOR: Vladimír Kaláb
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí