zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Trmickému lihovaru hrozí milionová pokuta za znečištění kanalizace

06.01.2010
Čištění odpadních vod
Havárie
Trmickému lihovaru hrozí milionová pokuta za znečištění kanalizace

Česká inspekce životního prostředí uštědřila trmickému lihovaru další ránu. Obří továrně nyní chce nyní udělit milionovou pokutu a to za zněčištění kanalizačního řadu. Rozhodnutí ještě není pravomocné, vedení lihovaru má teď možnost se proti pokutě odvolat.

"Bohužel přesnou výši pokuty nemohu sdělit, neboť rozhodnutí není ještě pravomocné a lze předpokládat, že se PLP proti našemu rozhodnutí odvolá k Ministerstvu životního prostředí. Uložili jsme pokutu, která přesáhla dvoumilionovou hranici," uvedla mluvčí ČIŽP Iva Awwadová.

Lihovar má zaplatit za znečištění vod a to v období leden až prosince 2008 a leden až srpen 2009. Podle inspekce životního prostředí se ovšem společnost neprovinila jen znečištěním vod, ale i ovzduší. "Z technologie výroby bioetanolu byly od 14.10.2008 do zahájení SŘ dne 13. 10. 2009 do ovzduší emitovány pachově postižitelné látky obtěžující okolní obyvatelstvo," dodala Awwadová.

Kanalizační řad, který byl vypuštěním lihovaru znečištěn je jednotným kanalizačním systémem měst Ústí nad Labem, Trmice, Chabařovice a obec Povrly zakončený čistírnou odpadních vod v Ústí nad Labem.

Pokud by se povedlo inspekci lihovaru pokutu opravdu uložit, šlo by o první finanční postih za zápach, na který si obyvatelé Trmic a okolí tolik stěžují.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí