zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na seminář Energetika a životní prostředí 2010

26.03.2010
Energie
Ovzduší
IPPC
Pozvánka na seminář Energetika a životní prostředí 2010

Seminář Energetika a životní prostředí pořádá společnost EKONOX, s.r.o. každoročně (již 16 let)

Společnost EKONOX, s.r.o. je konzultační a poradenská firma pro oblast ekologie, chemie a chemického inženýrství, působící na trhu již od roku 1994.
Seminář Energetika a životní prostředí pořádá společnost EKONOX, s.r.o. každoročně (již 16 let) v rámci konání mezinárodní odborné výstavy Teplárenské dny, která je zaměřena na techniky a technologie pro dálkové zásobování teplem a chladem, energetiku a obnovitelné zdroje energie.

Seminář se letos koná dne 27. dubna 2010 v Parkhotelu v Plzni

V letošním roce bude seminář rozdělen do 3 tematických okruhů:

  • První z nich je zaměřen na možnosti snižování emisí do ovzduší. Přednášejícími budou mimo jiné také odborníci z řady dodavatelů technologií na čištění spalin, kteří se podělí o prezentaci dosažených výsledků a zkušeností se zaváděním těchto metod v praxi.
  • Druhým tématickým okruhem je stále velmi diskutované nařízení ES 1907/2006 (REACH). Nařízení REACH se bezprostředně dotýká také energetického průmyslu, zejména tam, kde se spaluje uhlí, a vedlejší produkty ze spalování (popílek, škvára, energosádrovec), které se nevedou v režimu odpadů. Vzhledem k tomu, že rok 2010 je prvním registračním obdobím (pro tonáž nad 1000 tun) a potřebné testy, související s vlastní registrací se již provádějí, je důležité, aby docházelo k výměně informací a k zajišťování možností případné spolupráce s ostatními výrobci/dovozci jednotlivých chemických látek/přípravků.
  • Třetím diskutovaným okruhem, avšak ne posledním, jsou legislativní změny v oblasti životního prostředí. Tématem bude hlášení přes webový portál ISPOP, IRZ a změny, které ještě můžeme očekávat. A dále také možnosti čerpání dotací z Operačního programu životního prostředí.


Podrobné informace o připravovaném semináři naleznete na našich internetových stránkách www.ekonox.cz.

hotel seminar

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí