zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stromy potkáte nyní i na Krajském úřadě v Jihlavě

04.04.2010
Příroda
Stromy potkáte nyní i na Krajském úřadě v Jihlavě

Výstava "Zachraňme stromy", kterou připravilo sdružení Arnika, je ode dneška k vidění na Krajském úřadě v Jihlavě. Lidé si tak mohou nejen zpříjemnit cestu za povinnostmi, ale také se dozvědět zajímavosti ze světa stromů. Poznají je například nejen jako historickou součást naší krajiny a života našich předků, ale například i jako výkonné stroje na výrobu kyslíku, čističky vzduchu a klimatizaci v jednom. Součástí výstavy je také kvíz - pokud návštěvníci výstavy správně odpoví na několik otázek, vyplní soutěžní lístek a budou mít štěstí při losování, mohou se těšit na krásné ceny.

"Výstavu jsme představili vloni v létě v Telči a od té doby putuje po celé republice, po školách, úřadech i festivalech. Chceme ji proto představit i obyvatelům Jihlavy jako hlavního města kraje, k němuž neodmyslitelně patří i krásná stromořadí. Na výstavě je možné stromy vidět z několika různých pohledů a dozvědět se, proč je třeba je chránit a jak na to," přiblížila výstavu Jana Vitnerová z jihlavské pobočky Arniky.

Výstavu tvoří 12 panelů nazvaných například Co umí strom, Posvátné háje, Stromy a Země nebo Jak zabránit kácení. Text je doplněn barevnými fotografiemi a kromě vědeckých argumentů nabízí i mnoho, možná nepříliš známých zajímavostí. "Málokdy si třeba uvědomujeme, že strom je vlastně takový velký dům s mnoha obyvateli," podotkla Jana Vitnerová.

Každý měsíc Arnika losuje výherce soutěže Zachraňme stromy, která je nedílnou součástí výstavy. Losování proběhne i v Jihlavě v rámci Týdne Země, který je naplánován na 19.-23. dubna. Další trojice šťastlivců se tak může těšit na ilustrovaný Historický atlas hub od nakladatelství Academia, který je vytištěn na ekologickém papíře, polštáře vyrobené indickými ženami v rámci humanitárního programu společnosti IKEA, praktické kuchyňské náčiní od tradičního českého výrobce, firmy Dřevotvar, jenž využívá dřevo získané k přírodě šetrným způsobem a ještě další pěkné ceny.

Výstava je až do 15. dubna přístupná každý pracovní den od 8 do 17 hodin v budově B Krajského úřadu v Jihlavě, Žižkova 57.

Internetové stránky věnované výstavě: http://www.stromy.arnika.org/vystava

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí