zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Protihluková zeď stojí, předána ještě nebyla

20.04.2010
Protihlukové bariéry
Protihluková zeď stojí, předána ještě nebyla

V Chotějovicích stojí nově protihluková zeď, která má omezit hlučnost. Ta obtěžuje především obyvatele Nádražní ulice. Jde o ulici, která stojí v blízkosti železniční vlečky. Podnět ke stavbě dalo místní Občanské sdružení Za Chotějovice.

Obyvatele Chotějovic, žijícím v Nádražní ulici, obtěžovala hlučnost vlečky i prach. "Vlakové soupravy tady vozí především uhlí do blízké Úpravny uhlí Ledvice," říká Ingeborg Kovaříková, obyvatelka Chotějovic. Podnět k měření hlučnosti podalo Občanské sdružení za Chotějovice. "Na základě podnětu občanského sdružení tady Okresní hygienická stanice provedla měření hlučnosti. Měřením bylo potvrzeno, že zde je zvýšená hlučnost nad povolenou normu," říká Jiří Siřiště, místostarosta obce Světec.

Nejde jen o hluk. Při přepravě uhlí na zdejší železniční vlečce se také práší. "Zdejší protihluková zeď pomůže částečně nejen od hluku ale i od prachu," dodává Miroslav Drexler, člen Občanského sdružení Za Chotějovice. Protihluková zeď je ekologickou investicí Severočeských dolů a. s. Doly jsou zároveň investorem akce. V současné době tady probíhají dokončovací práce. Po dokončení bude stavba předána.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí