zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Botanická zahrada v Táboře nabídne bromeliovité rostliny i žabičky pralesničky

02.05.2010
Příroda
Botanická zahrada v Táboře nabídne bromeliovité rostliny i žabičky pralesničky

Tilandsie a další bromeliovité rostliny, ke kterým patří například ananas, budou vystaveny ve sklenících botanické zahrady v Táboře již od soboty 1. května. Exposici doplní také tropické žabičky pralesničky.
Návštěvníci v rámci výstavy spatří například několik desítek atraktivních tilandsií, které je možné pěstovat doma volně bez substrátu zavěšené pouze na kousku dřívka. Tyto rostliny žijí ze vzdušné vlhkosti. Mezi broméliovité rostliny patří i ananasy, z nichž několik plodících bude možné spatřit i v rámci výstavy.
Ve třech malých teráriích si budou moci lidé prohlédnout malé žabičky z rodu Dendrobates, česky pralesničky. Jsou to malé, sytě vybarvené žabičky, které často žijí ve společnosti bromeliovitých rostlin. Využívají vodu, která se drží v paždí listů a ve středové růžici některých těchto rostlin. Těmto žabkám se také říká šípové žáby, protože jejich silný jed používají dodnes jihoameričtí indiáni na své šípy a jehly do foukaček. Pralesnička strašná patří údajně mezi nejjedovatější živočichy.
Výstava bromeliovitých rostlin potrvá do 9. května a otevřeno je od 9 do 17 hodin.

Eva ŠINKOVSKÁ
www.regionalist.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí