zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Litvínově prezentovali novou čistírnu odpadních vod

06.05.2010
Čištění odpadních vod
V Litvínově prezentovali novou čistírnu odpadních vod

Vedení Litvínova a Meziboří se v úterý zúčastnilo prezentačního dne na stavbě nové čistírny odpadních vod určené pro obě města. Je to letos největší stavba svého druhu v regionu.

"Výstavba nové čistírny komunálních odpadních vod v Litvínově bude stát téměř 370 miliónů korun. Investorem je Severočeská vodárenská společnost. Počítá s finanční podporou formou dotací s Fondu soudržnosti EU a Státního fondu životního prostředí ČR, prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí," uvedla mluvčí Litvínova Eva Maříková.

V minulosti se městské odpadní vody z Litvínova a okolí přiváděly do čistírny odpadních vod v areálu Unipetrolu. Ta ale již nesplňuje požadavky nové přísnější legislativy. Nová mechanicko - biologická čistírna je vybavena nejmodernější dostupnou technologií. Odpadní vody budou čištěny v souladu se směrnicemi EU. Kapacita čistírny je dostatečná pro obě města včetně rezervy pro zvýšení počtu obyvatel, případně zvýšení produkce průmyslu.

"Skutečnost, že se odpadní vody z Litvínova budou čistit v nejmodernější čistírně odpadních vod, velmi vítáme. Tato investice je pro město i nejbližší region velkým přínosem," ocenil stavbu místostarosta města Martin Klika (ČSSD).

Nová čistírna odpadních vod má být hotova v prosinci letošního roku.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí