zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PROBĚHL PRVNÍ SEMINÁŘ Z CYKLU ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ V ZAHRADĚ

25.05.2010
Zemědělství
Ekologické vzdělání a výchova
PROBĚHL PRVNÍ SEMINÁŘ Z CYKLU ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ V ZAHRADĚ

Středisko Chaloupky - Od pátku 14. května do neděle 16. května proběhl na středisku Chaloupky první z cyklu seminářů "Čtvero ročních období v zahradě", pořádaný v rámci projektu "Příroda Vysočiny je naší učebnou".

Po oficiálním zahájení semináře byl páteční podvečer věnován prvním přednáškám a účastníci obdrželi první část skript "Praktická péče o školní zahradu společně se žáky". V sobotu a neděli potom probíhaly bloky přednášek, prokládané ukázkami a nácvikem probraných okruhů činností na zahradě střediska. "Zúčastněným učitelům z Vysočiny byly představeny možné způsoby založení vybraných prvků školní zahrady, základy jejich údržby a designu. Vyučované způsoby zakládání a údržby vycházejí ze současných evropských trendů a zároveň osobních zkušeností našich lektorů - pedagogů s mnohaletými zkušenostmi," říká manažerka projektu Vlasta Hábová. Cyklus bude dále pokračovat letním seminářem, pořádaným v termínu 14. - 18. srpna.

Díky dvěma grantům z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost podpořeného z ESF EU a státním rozpočtem ČR rozšířily Chaloupky svou nabídku pro školy a učitele na Vysočině. Projekt "Příroda Vysočiny je naší učebnou" nabízí učitelům řadu seminářů zaměřených na výuku různých předmětů v terénu, cyklus seminářů a nová skripta pro praktické činnosti na školním pozemku. Je připraveno také specializační studium pro koordinátory ekologické výchovy na školách. V rámci druhého projektu "Semínka ekologické výchovy na Vysočině" vzniknou tři pilotní regionální učebnice, školy se budou moci zapojit do komunitního projektu Škola pro udržitelný život a během následujících let budou pro školy vznikat speciální programy a výstavy, které budou putovat po školách. Chaloupky také plánují do budoucna otevřít pro školy tři další střediska v kraji Vysočina.

Chaloupky o.p.s. se dlouhodobě věnují jednodenním i pobytovým programům pro školy s ekologickou a přírodovědnou tématikou. V rámci programů děti a dospělí zažijí pobyt v přírodě, pozorování rostlin a živočichů, krmení hospodářských zvířat na dětské farmě, rukodělné činnosti a spoustu dalších doteků přírody a života na venkově. Programy jsou realizovány ve středisku pro vzdělávání a výchovu v přírodě Chaloupky nedaleko Kněžic a ve středisku ekologické výchovy Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. Více informací na www.chaloupky.cz

Více informací poskytne:
Ing. Vlasta Hábová, 567 213 662, vlasta.habova@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí